Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Södra judo open 4 2018


Filip Guld U11 -38

Marcus Silver U21 -100

Marcus Brons U18 -90

Said 5:e plats U15 -55


Borås Judo Challenge 2018-11-03
Marcus Källberg - Silver
Alma Lago Elfström - Brons
Erik L Natri - Brons
Said Hasuna - 5:e plats
GO Cup i Stenungsund 181027

Shadi Kheder

Guld

Jamie Stockman

Silver

Emilia Hellgren Helgesson

Silver

Andrej Jaranovic

Silver

Domenik Ralevski

Brons

Benjamin Besic Razis

Brons

Gothenburg Judo Open 20 oktober
Marcus Källberg - Guld
Clara Fällberg - Silver
Bojan Partalo - Brons
Judits Pokal 3, 2018-10-13

John Eriksson                                            Guld

Filip Dahlqvist                                            Guld

Emelia Hellgren – Helgesson                       Guld

Julia Fällberg                                             Silver

Oliver Pirilä Klich                                        Silver

Dino Fejzic                                                Silver

Domenik Ralevski                                       Brons

Elin Mällo                                                  Brons

Clara Fällberg                                            Brons

Oskar Sandell                                            Brons

Andrej Jaranovic                                        Brons


Oplacerade som ändå kämpade väl:          


Benjamin Besic Rasis

Ceasar Evora

Anaë Messaoui Gonidec

Benjamin Dinc

Wemmenhög Judo Open 2018-10-06
Filip Dahlqvist - Guld
Marcus Källberg - Guld
Said Hasuna - Silver
Alma Lago Elfström - Silver
Elin Mällo - Brons
Andrej Jaranovic - Brons
Judodraget Färgelanda 29/9 2018
Resultat:
Emila Hellgren  Guld
Dino Fejzic  Guld
Filip Dahlqvist  Guld
Elin Mällo  Guld
Said Hasuna  Guld
Alma Lago Elfström Silver
Oskar Pelli   Brons
Andrej Jaranovic Brons
John Eriksson  Brons
Oskar Sandell  Brons
Mose Al-Tayyar  Brons
Trollträffen 5-6 maj 2018
Resultat:

Lördag:
Marcus Källberg - Silver
Clara Fällberg - Silver
Edvin Larsson - Brons

Söndag:
Oskar Pelli - Guld
Filip Dahlqvist - Silver
Milla Jonsson - Brons
Dino Fejzic - Brons
Judits Pokal 2 - 14 april 2018

Guld: 
Marcus Källberg

Silver:
Vide Kvarnborn
Danni Cenanovic
Bojan Partalo
Oskar Pelli
Said Hasuna

Brons:
Maria Orava
Nadia Pedersen
Anton Mårdberg
Salma Talal
Arvid Ivarsson
Milla Jonsson
Suan Brdar

Oplacerade men som ändå tog poäng till klubben:
Sebastian Green
Hugo Engberg
Alma Lago Elfström
Erik Lernfelt Natri 

Hajime Cup i Varberg

Filip Dahlqvist                  Guld

Andrei Jaranovic              Guld

Emilia Hellgren Helgesson Guld

Alma Lago Elfström          Silver

Said Hasuna                    Silver

John Eriksson                  Silver

Oskar Sandell                  Silver

Bojan Partalo                  Silver

Dino Fejzic                      Brons

Mose Al-Tayyar                Brons

Domenik Ralevski            Brons


GO Cup Stenungsund 24/3 2018
Resultat:

Filip Dahlqvist                         1:a plats

Dino Fejzic                             1:a plats

Danni Cenanovic                     2:a plats

John Eriksson                         2:a plats

Mose Al Tayyar                      2:a plats

Johan Sjöström                      2:a plats

Benjamin Besic Razis              3:e plats

Emelia Hellgren Helgesson      3:e plats

Jennifer Green                       3:e plats

Ceasar Evora                         3:e plats

Elin Mällo                              3:e plats

Maja Paulinder                       4:e plats

Julia Fällberg                         4:e plats

Andrej Jaranovic                    4:e plats

Benjamin Dinc                        4:e plats

Judits Pokal 1, 2018-02-24

Filip Dahlqvist - Guld

John Eriksson - Guld

Benjamin Besic Razis - Silver

Emelia Hellgren Helgesson - Silver

Ceasar Evora - Brons

Clara Fällberg - Brons

Domenik Ralevski - Brons

Erik Orava - Brons

Julia Fällberg - Brons

Jennifer Green - Brons

Mose Al-Tayyar - Brons

Judits Pokal 4 2017
Resultat:

Emilia Hellgren Helgesson   Guld
Domenik Ralevski              Guld
Simon Meyer                     Guld

Adnan Durmo                    Silver  
Suan Brdar                        Silver

Marcus Källberg                 Silver
Felix Pettersson                  Silver

Linda Eskilsson                   Brons
Said Hasuna                       Brons
Sebastian Green                  Brons
Arvid Bresell                        Brons
Julia Fällberg                       Brons
Maja Paulinder                     Brons
Alice Höglander                   Brons
Leo von Hebel                     Brons
Maria Orava                         Brons
Markus Bååt                        Brons

GO Cup Stenungsund 21/10 2017
Emilia Hellgren Guld
Oskar Bergkvist Guld
Filip Dahlqvist  Guld
Edvin Hedström Silver
Jennifer Green  Silver
Dino Fejzic  Silver
Julia Fällberg Brons
Benjamin Besic Razs Brons
John Eriksson  Brons
Andrej Jaranovic  Brons
Gothenburg Open 2017

Björn CAPRETTI                                       2:a
Clara FÄLLBERG                                      2:a
Alma LAGO ELFSTRÖM                         2:a
Erik LÄRNFELT NATRI                            2:a
Suan BRDAR                                             3:a
Oskar PELLI                                              3:a
Marcus KÄLLBERG (U18 & U21)            4:a
Felix PETTERSSON                                 5:a

Nedanstående kämpade väl men lyckades inte placera sig denna gång:
Bojan PARTALO                                      
Hugo ENGBERG 
Johan ARONSSON
Milla JONSSON
Said HASUNA

Trollträffen 23-24/9 2017
Benjamin BOTONJIC                     2:a
Erik LERNFELT NATRI                 2:a
Clara FÄLLBERG                           3:a
Milla JONSSON                             3:a
Said HASUNA                                3:a
Filip DAHLQVIST                          3:a
Dino FEJZIC                                   4:a

Oplacerade:
Edvin LARSSON
Marcus KÄLLBERG
Oskar SANDELL
Sebastian  GREEN
Judits Pokal 3, 16/9 2017

Alma Lago Elfström FU13 1:a 
Clara Fällberg FU13 1:a
Bojan Partalo PU13 1:a
Edvin Hedström PU13 2:a 
Katari Svensson PU13 2:a 
Dino Feyzic PU11 3:a 
Oscar Pelli PU13 3:a 
John Eriksson PU11 3:a 
Elin Mällo FU13 3:a 
Benjamin Botonjic PU11 3:a 
Oliver Pirilä Klich PU11 3:a 
Hugo Engberg PU13 4:a
Filip Dahlqvist PU11 4:a
Filip Dahlqvist PU11 4:a
Jennifer Green FU11 5:a
Darian Essa PU11 5:a

 
Sponsorer