Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Judits Pokal 4 - 2019-11-09
Alvin Wendel Guld
Antoni  Lukasiewicz Guld
Danni Cenanovic Guld
Said Hasuna Guld
Bojan Partalo Guld
Clara Fällberg Guld
Oskar Pelli Silver
Elin Mällo Silver
Kristian Kostadinov Brons
Loui Norrgård Brons
Nick Moradi Brons
Suan Brdar Brons
Enya Johansson Brons
Moa Ivarsson Brons
Nicole Lundin Brons
Ofelia P Karlsson Brons
Ronja Källström Brons
Alma Lago Elfström Brons
Milla Jonsson Brons
Trollträffen, 2019-11-03
Viktor Djurkovski - Brons
Gothenburg Judo Open, 2019-10-19
AlmaLago-ElfströmSilver
ErikNatriSilver
Elin MälloBrons
MoseAl-TayyarBrons
ClaraFällbergBrons
MarcusKällbergBrons
Dino
Bojan 
Fejzic
Partalo
Brons
5:e plats
GO Cup 2, Stenungsund - 2019-10-12
EmiliaHellgren HelgessonGuld
JuliaFällbergGuld
AntoniLukasiewiczGuld
Linus GerdsbergGuld
VincentSkillingGuld
Domenik     Ralevski Guld
EmilCarlströmSilver
FilipThorlin TakasSilver
Dani Cenanovic Silver
RandipSingh BalolSilver
LovisaCarlströmSilver
NickMoradiSilver
JohannaHolmqvistSilver
KeremAbdullaSilver
AmirBubaloBrons
DorisDahlinBrons
MajaPaulinderBrons
FeliciaSrsenBrons
RonjaKällströmBrons
EnyaJohanssonBrons
NoraKällvikBrons
EmiliaEriksson, SuarezBrons
ArvidIvarssonBrons
Wennenhög Judo Open 5 okt. 2109
Bojan Partalo              Guld
Alma Lago Elfström   Guld
Said Hasuna                Silver
Elin Mällo                     Silver
Clara Fällberg              Brons
Marcus Källberg         Brons
Milla Jonsson             Skadad
Judodraget, Mellerud 28 sept. 2019

Emilia Hellgren Helgesson                          Guld

Julia Fällberg                                            Guld

Elin Mällo                                                 Silver

Domenik Ralevski                                      Silver

Milla Jonsson                                            Silver

Kerem Abdulla                                          Silver

Anton Mårberg                                          Brons

Clara Fällberg                                           Brons

Lovisa Carlström                                       Brons

Dino Fejzic                                               5:a

Nora Källvik                                              5:a

Amir Bubalo                                             5:a

Randip Singh Balol                                    5:a

Judits Pokal 3

Våra fina placeringar:

Emilia

Hellgren Helgesson 

Guld

Benjamin

Razis

Guld

Domenik

Ralevski 

Guld

Johanna

Holmqvist

Guld

Anton

Mårberg

Silver

Mose

Al-Tayyar

Silver

Emilia

Thornberg

Silver

Kerem

Abdulla 

Silver

Lovisa

Carlström

Brons

Arvid

Ivarsson

Brons

John

Eriksson

Brons

Julia

Fällberg

Brons

Filippa

Nilsson

Brons

Maja

Paulinder

Brons

Dino

Fejzic

Brons

Andrej 

Jaranovic 

4:a 

Oliver

Pirilä Klich

4:a 

Dorian

Piknjac

4:a 

Nora 

Källvik

Skadad 

Linde Judo Open 14/9 -19
Bojan Partalo Silver U15 -66
Marcus Källberg Silver U21 -90
Budo Nord Cup 2019

Bojan Partalo                             Brons

Alma Lago Elfström                     Brons

Elin Mällo                                   4:a

Clara Fällberg                             Förlorade i kvartsfinal

Shadi Kheder                              Förlorade i kvartsfinal

Said Hasuna                               Oplacerad

SM 2019 Trollhättan
Marcus Källberg Brons U21 -90
Said Hasuna oplacerad U18 -55
Södra Judo Open, 13 April 2019
Marcus Källberg Silver U21 -90
Hajime Cup Varberg 6 april 2019

Arvid Ivarsson                            Guld

Emilia Hellgren Helgesson           Guld

Clara Fällberg                            Guld

Domenik Ralevski                       Guld

Bojan Partalo                             Guld

Danni Cenanovic                        Silver

Emil Carlström                           Silver

Filip Dahlqvist                            Silver

Julia Fällberg                             Silver

Mose Al-Tayyar                          Brons

Said Hasuna                              Brons

Kerem Abdulla                           Brons

Alma Lago Elfström                    Brons

Andrej Jaranovic                        Brons

Milla Jonsson                             Brons

Oscar Sandell                            Brons

Tilde Andersson                         Brons

Vincent Skilling                          5:a

Dino Fejzic                                Oplacerad


Helsingborg Judo Open 30 Mars -19

Alma Lago Elfström - Silver U15 +63

Milla Jonsson - Silver U15 -57
Felix Pettersson - Silver U21 -66
Marcus Källberg - Silver U21 -90
Marcus Källberg - Silver Herrar -90
Said Hasuna - Brons U18 -55 
Clara Fällberg - oplacerad
Elin Mällo - oplacerad

GO Cup 2019-03-30

Kerem ABDULLA                          Guld                   P11

Danni CENANOVIC                      Guld                   P9

Julia FÄLLBERG                           Guld                   F11

Emilia HELLGREN HELGESSON     Guld                   F11

Antoni LUKASIEWICZ                  Guld                   P9

Tilde ANDERSSON                       Silver                  F11

Emil CARLSTRÖM                        Silver                  P9

Jennifer GREEN                           Silver                  F13

Randip SINGH BALOL                  Silver                  P11

Vincent SKILLING                        Silver                  P13

Mose AL TAYYAR                        Brons                 P13

Markus BÅÅT                              Brons                 P11

Doris DAHLIN                             Brons                 F11

Petter FOCK                               Brons                 P13

Linus GERDSBERG                      Brons                 P13

Johanna HOLMQVIST                 Brons                 F13

Anton MÅRBERG                        Brons                 P11

Maja PAULINDER                       Brons                 F11

Domenik RALEVSKI                    Brons                 P11

Filip THORLIN TAKAS                 Brons                 P9

Emilia Thornberg                       Brons                 F11

Benjamin BESIC RAZIS              4:e plats            P11

Lovisa CARLSTRÖM                   4:e plats            F11

Emilia ERICSSON SUAREZ          4:e plats            F13

Filip GRZYBOWSKI                     4:e plats            P9

Arvid IVARSSON                        4:e plats            P11

Nora KÄLLVIK                            4:e plats            F11

Filippa NILSSON                         4:e plats            F11

Alexander REDMOND                  4:e plats            P11

Felicia SRSEN                             4:e plats            F9

Nelli TIIKKAJA                            4:e plats            F13

Judits Pokal 9 mars 2019
EmiliaHellgrenGuld
DinoFejzicGuld
JenniferGreenGuld
JuliaFällbergSilver
Lovisa CarlströmSilver
Randip Singh BalolSilver
FilipDahlqvistSilver
EmiliaThornbergBrons
VideKvarnbomBrons
BenjaminRasisBrons
HjalmarBrattBrons
VincentSkillingBrons
Judodraget 23/2 2019

U11:

Emila Hellgren Helgesson – Guld

Domenik Ralevski - Guld

Julia Fällberg -  Silver

Danni Cenanovic - Silver

Nora Källvik – oplacerad

Filip Grzybowski – oplacerad

Nick Moradi – oplacerad

Lovisa Carlström – oplacerad

Tilde Andersson - oplacerad

Arvid Ivarsson – oplacerad

U13:

Filip Dahlqvist P13 -38 - Brons

Mose Al-Tayyar P13 -38 - oplac

Andrej Jaranovic P13 -38 – oplac

U15:

Milla Jonsson F15 -57 - Guld

Elin Mällo F15 +63 - Silver

Borås Judo Challenge 9/2 2019
Elin Mällo - Silver
Said Hasuna - 5:e plats
Mose Al-Tayyar - oplacerad
Filip Dahlqvist - oplacerad
Södra judo open 4 2018


Filip Guld U11 -38

Marcus Silver U21 -100

Marcus Brons U18 -90

Said 5:e plats U15 -55


Borås Judo Challenge 2018-11-03
Marcus Källberg - Silver
Alma Lago Elfström - Brons
Erik L Natri - Brons
Said Hasuna - 5:e plats
GO Cup i Stenungsund 181027

Shadi Kheder

Guld

Jamie Stockman

Silver

Emilia Hellgren Helgesson

Silver

Andrej Jaranovic

Silver

Domenik Ralevski

Brons

Benjamin Besic Razis

Brons

Gothenburg Judo Open 20 oktober
Marcus Källberg - Guld
Clara Fällberg - Silver
Bojan Partalo - Brons
Judits Pokal 3, 2018-10-13

John Eriksson                                            Guld

Filip Dahlqvist                                            Guld

Emelia Hellgren – Helgesson                       Guld

Julia Fällberg                                             Silver

Oliver Pirilä Klich                                        Silver

Dino Fejzic                                                Silver

Domenik Ralevski                                       Brons

Elin Mällo                                                  Brons

Clara Fällberg                                            Brons

Oskar Sandell                                            Brons

Andrej Jaranovic                                        Brons


Oplacerade som ändå kämpade väl:          


Benjamin Besic Rasis

Ceasar Evora

Anaë Messaoui Gonidec

Benjamin Dinc

Wemmenhög Judo Open 2018-10-06
Filip Dahlqvist - Guld
Marcus Källberg - Guld
Said Hasuna - Silver
Alma Lago Elfström - Silver
Elin Mällo - Brons
Andrej Jaranovic - Brons
Judodraget Färgelanda 29/9 2018
Resultat:
Emila Hellgren  Guld
Dino Fejzic  Guld
Filip Dahlqvist  Guld
Elin Mällo  Guld
Said Hasuna  Guld
Alma Lago Elfström Silver
Oskar Pelli   Brons
Andrej Jaranovic Brons
John Eriksson  Brons
Oskar Sandell  Brons
Mose Al-Tayyar  Brons
Trollträffen 5-6 maj 2018
Resultat:

Lördag:
Marcus Källberg - Silver
Clara Fällberg - Silver
Edvin Larsson - Brons

Söndag:
Oskar Pelli - Guld
Filip Dahlqvist - Silver
Milla Jonsson - Brons
Dino Fejzic - Brons
Judits Pokal 2 - 14 april 2018

Guld: 
Marcus Källberg

Silver:
Vide Kvarnborn
Danni Cenanovic
Bojan Partalo
Oskar Pelli
Said Hasuna

Brons:
Maria Orava
Nadia Pedersen
Anton Mårdberg
Salma Talal
Arvid Ivarsson
Milla Jonsson
Suan Brdar

Oplacerade men som ändå tog poäng till klubben:
Sebastian Green
Hugo Engberg
Alma Lago Elfström
Erik Lernfelt Natri 

Hajime Cup i Varberg

Filip Dahlqvist                  Guld

Andrei Jaranovic              Guld

Emilia Hellgren Helgesson Guld

Alma Lago Elfström          Silver

Said Hasuna                    Silver

John Eriksson                  Silver

Oskar Sandell                  Silver

Bojan Partalo                  Silver

Dino Fejzic                      Brons

Mose Al-Tayyar                Brons

Domenik Ralevski            Brons


GO Cup Stenungsund 24/3 2018
Resultat:

Filip Dahlqvist                         1:a plats

Dino Fejzic                             1:a plats

Danni Cenanovic                     2:a plats

John Eriksson                         2:a plats

Mose Al Tayyar                      2:a plats

Johan Sjöström                      2:a plats

Benjamin Besic Razis              3:e plats

Emelia Hellgren Helgesson      3:e plats

Jennifer Green                       3:e plats

Ceasar Evora                         3:e plats

Elin Mällo                              3:e plats

Maja Paulinder                       4:e plats

Julia Fällberg                         4:e plats

Andrej Jaranovic                    4:e plats

Benjamin Dinc                        4:e plats

Judits Pokal 1, 2018-02-24

Filip Dahlqvist - Guld

John Eriksson - Guld

Benjamin Besic Razis - Silver

Emelia Hellgren Helgesson - Silver

Ceasar Evora - Brons

Clara Fällberg - Brons

Domenik Ralevski - Brons

Erik Orava - Brons

Julia Fällberg - Brons

Jennifer Green - Brons

Mose Al-Tayyar - Brons

Judits Pokal 4 2017
Resultat:

Emilia Hellgren Helgesson   Guld
Domenik Ralevski              Guld
Simon Meyer                     Guld

Adnan Durmo                    Silver  
Suan Brdar                        Silver

Marcus Källberg                 Silver
Felix Pettersson                  Silver

Linda Eskilsson                   Brons
Said Hasuna                       Brons
Sebastian Green                  Brons
Arvid Bresell                        Brons
Julia Fällberg                       Brons
Maja Paulinder                     Brons
Alice Höglander                   Brons
Leo von Hebel                     Brons
Maria Orava                         Brons
Markus Bååt                        Brons

GO Cup Stenungsund 21/10 2017
Emilia Hellgren Guld
Oskar Bergkvist Guld
Filip Dahlqvist  Guld
Edvin Hedström Silver
Jennifer Green  Silver
Dino Fejzic  Silver
Julia Fällberg Brons
Benjamin Besic Razs Brons
John Eriksson  Brons
Andrej Jaranovic  Brons
Gothenburg Open 2017

Björn CAPRETTI                                       2:a
Clara FÄLLBERG                                      2:a
Alma LAGO ELFSTRÖM                         2:a
Erik LÄRNFELT NATRI                            2:a
Suan BRDAR                                             3:a
Oskar PELLI                                              3:a
Marcus KÄLLBERG (U18 & U21)            4:a
Felix PETTERSSON                                 5:a

Nedanstående kämpade väl men lyckades inte placera sig denna gång:
Bojan PARTALO                                      
Hugo ENGBERG 
Johan ARONSSON
Milla JONSSON
Said HASUNA

Trollträffen 23-24/9 2017
Benjamin BOTONJIC                     2:a
Erik LERNFELT NATRI                 2:a
Clara FÄLLBERG                           3:a
Milla JONSSON                             3:a
Said HASUNA                                3:a
Filip DAHLQVIST                          3:a
Dino FEJZIC                                   4:a

Oplacerade:
Edvin LARSSON
Marcus KÄLLBERG
Oskar SANDELL
Sebastian  GREEN
Judits Pokal 3, 16/9 2017

Alma Lago Elfström FU13 1:a 
Clara Fällberg FU13 1:a
Bojan Partalo PU13 1:a
Edvin Hedström PU13 2:a 
Katari Svensson PU13 2:a 
Dino Feyzic PU11 3:a 
Oscar Pelli PU13 3:a 
John Eriksson PU11 3:a 
Elin Mällo FU13 3:a 
Benjamin Botonjic PU11 3:a 
Oliver Pirilä Klich PU11 3:a 
Hugo Engberg PU13 4:a
Filip Dahlqvist PU11 4:a
Filip Dahlqvist PU11 4:a
Jennifer Green FU11 5:a
Darian Essa PU11 5:a

 
Sponsorer